Mistrzostwa Polski Młodzików Suwałki 12-14.05.2017 - badminton UKS Korona Pabianice

Idź do spisu treści

Menu główne:

Mistrzostwa Polski Młodzików Suwałki 12-14.05.2017

Turnieje > 2017
Adrian Krawczyk Brązowym Medalistą Mistrzostw Polski!

Znakomity wynik wywalczył Adrian Krawczyk zawodnik UKS Korona Pabianice.
W grze singlowej zdobył

3 miejsce Mistrzostw Polski Młodzików.

W drodze do półfinału pokonał wymagających i rozstawionych przeciwników m.in. Mikołaja Szymanowskiego Beninca UKS Feniks Kędzierzyn-Koźle oraz zawodników ze starszego rocznika Bartłomieja Woźniaka UKS Kiko Zamośćrozstawionego z nr 2. Kajetana Jeziaka PTS Puszczykowo.
Uległ jedynie w walce o wejście do finału także starszemu, Szymonowi Maciągowi UKS Start Widełka późniejszemu Mistrzowi Polski.

Warto dodać, że jest to trzeci medal Mistrzostw Polski naszego zawodnika, ale pierwszy
zdobyty podczas Indywidualnych Mistrzostw Polski w grze singlowej.

W ubiegłym roku Adrian wywalczył pierwszy w ogóle medal Mistrzostw Polski dla UKS
Korona Pabianice w grze deblowej młodzików młodszych oraz medal Drużynowych Mistrzostw Polski grając w składzie z klubowymi kolegami w starszej kategorii wiekowej juniorów młodszych.
W mistrzowskim turnieju Adrian oprócz wspomnianej gry pojedynczej wystąpił także w grze podwójnej w parze z Adamem Bibikiem AZS UM Łódź, był to pierwszy występ tej pary na mistrzostwach.

Mecz o wejście do ćwierćfinału przegrali z parą rozstawioną z nr 1.
M. Piórkowski / M. Wrzalik  KS Match Point Ślęza i zajęli miejsce
w pierwszej szesnastce najlepszych par deblowych mistrzostw.

P.S. To pierwszy medal Indywidualnych Mistrzostw Polski  w grze pojedynczej po siedmiu latach od momentu powstania klubu.
Brawo Adrian Krawczyk! Brawo trenerzy i rodzice! Brawo UKS Korona!