17 02 2013 - badminton UKS Korona Pabianice

Idź do spisu treści

Menu główne:

17 02 2013

Turnieje > 2013
Starostwo Powiatowe w Pabianicach zoorganizowało w ostatnią niedzielę 17.02.2013r. "Ferie z Powiatem" dla dzieci i dorosłych.

Wśród atrakcji tego dnia był pokaz gry w badmintona przez zawodników trenujących w naszym klubie. Jak się okazało badminton wzbudził wiele emocji wśród dzieci oraz dorosłych, którzy z wielkim zapałem próbowali swoich sił w "kometkę".
 
Badminton popularnością na świecie ustępuje tylko futbolowi, a uderzona rakietką lotka może pomknąć z prędkością przekraczającą 400 km/h.

Tak, tak, badminton to nie plażowa rozrywka panów z brzuszkiem, ale pełen dynamiki sport, najszybszy spośród rozgrywanych na korcie!
 
Zanim jednak badminton przerodził się w dyscyplinę sportową, był grą towarzyską. Dziś podział jest prosty - kometka to rekreacyjna gra, najczęściej na świeżym powietrzu, a badminton to nazwa olimijskiej dyscypliny sportowej.
W klubie UKS Korona trenuje około 40 dzieci, niektóre z nich już występują na krajowych turniejach robiąc niemałą niespodzinkę wielu zawodnikom z czołowych klubów Polski. W naszym klubie grają dorośli amatorzy, którzy walczą o punkty wśród seniorów w Polsce.  
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego