1-2.10.2016 Lubin Grand Prix Gold Młodzików - badminton UKS Korona Pabianice

Idź do spisu treści

Menu główne:

1-2.10.2016 Lubin Grand Prix Gold Młodzików

Turnieje > 2016


 W weekend (1 – 2. X.2016) odbył się w Lubinie (woj. dolnośląskie) jeden z dwóch turniejów Grand Prix Gold Polski. 
To prestiżowe rozgrywki, gdzie w jednym miejscu spotykają się najlepsi krajowi zawodnicy w danej kategorii wiekowej.

UKS Korona Pabianice reprezentował Adrian Krawczyk, który w parze z Dominiką Chojnacką ( Matchpoint Ślęza) wywalczył brązowy medal. Warto dodać, że był to pierwszy wspólny występ tej pary mikstowej. 
Świetnie rozegrali mecze w fazie grupowej pokonując  m.in. rozstawioną  z nr 2 parę – 
A. Bibik (Łódź) // M.Frańczuk (Gdańsk) 2:0 (21:16//21:16). 

W meczu o III miejsce na podium zwyciężyli z parą nr 1 - A. Niczyporuk (Warszawa) // N. Żwan (Warszawa) 2:1(15:21//21:15//21:18).

Nowy system rozgrywek Grand Prix Gold odbywa się z podziałem na grupy A i B, i tak o ile w pojedynkach par mikstowych Adrian brał udział w grupie A, to w grach pojedynczych wystąpił w grupie B, gdzie po równie udanych pojedynkach wyszedł z grupy, a w walce o najlepsze lokaty zajął ostatecznie miejsce drugie.

Grand Prix Gold rządzi się swoimi prawami i tak dla wyjaśnienia:
Turniej tej rangi odbył się po raz pierwszy w historii PZBad. Prawo startu otrzymali ci zawodnicy, którzy zajmują wysokie lokaty na listach rankingowych. Rozgrywany był według nowej formuły „grupowo – grupowej” z podziałem na grupy A i B oraz z możliwością startu w dwóch typach gier. Zawodnicy w poszczególnych konkurencjach zostali rozlosowani do grup eliminacyjnych (o różnej liczbie startujących), w których każdy gra z każdym. Losowanie odbyło się z uwzględnieniem rankingu i rozstawienia. Następnie rozgrywa się rundę finałową, w której także są tworzone grupy, gdzie walczy się nie tylko o miejsca na podium, ale i o kolejne lokaty. Rozgrywki grup A i B są rozgrywane niezależnie od siebie, przy czym medalami premiowane są tylko miejsca na podium grupy A. 
mecz o 3 miejsce 

Krawczyk/Chojnacka  vs Niczyporuk/Żwan

2:1  
15:21/21:15/21:18

Adrian Krawczyk vs Sebastian Lenczewski

2:0  21:15 / 21:16

Adrian Krawczyk vs Michał Aleksandrowicz

2:0   21:10 / 21:8

Szczegółowe wyniki:

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego